YouTube i cenzura

youtubeOd jakiegoś już czasu ze wszystkich stron słychać głosy oskarżeń serwisu YouTube, że wspiera piractwo poprzez niecenzurowanie teledysków czy fragmentów filmów, zażalenia płynęły ze stron stowarzyszeń twórców, samych artystów, firm fonograficznych, etc.. O ile takie działania są przeze mnie jako tako rozumiane, to problem kasowania filmów z meczów Premiership, zauważony przez Supergiganta, jest dla mnie czymś totalnie zdziwaczałym.

Rozumiem, że na takim serwisie nie powinno się zamieszczać treści erotycznych, bądź będących w posiadaniu kogoś, kto sobie tego nie życzy, ale zabieranie milionom widzów możliwości oglądania piękna piłki, a co za tym idzie promowania sportu, jest dla mnie niepojęte. Szczególnie, że Premiership tylko na tym zyskuje, a nie traci.

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Może po prostu zażalenia na YouTub’ie są uwzględniane przez bota, który automatycznie blokuje dane filmy, np po pewnej liczbie wniosków lub po procencie zaskarżonych/obejrzanych. Jeżeli tak, to należałoby to jak najszybciej zmienić, bo to nie jest dobry sposób na walkę z nieodpowiednimi treściami w Internecie.

Obyśmy nie musieli się przyzwyczajać do napisu „the file is not available”, który niestety za często często gości w mojej przeglądarce.

Ogólnie post jest taki niemy, ale jest to dla mnie tak ważna sprawa jeżeli chodzi o życie wirtualne, że postanowiłem o tym napisać, zapraszam do przeczytania o tym na Supergigancie.

2 responses to “YouTube i cenzura

  1. Warto pamiętać, że jednak prawo jest prawo. I jeśli do kogoś należą prawa do danych treści to ma prawo żądać ich usunięcia.

    Oczywiście to się wyklucza w ogóle z logiką w wielu przypadkach, włącznie z tym opisanym powyżej, ale cóż począć. Firmy/koncerny jeszcze nie wpadły najwyraźniej na to, jakie mają z tego korzyści…

  2. nie widze w tym nic dziwnego – jak nie obejrzysz sobie gola na jutubie to będziesz musiał na niego czekać w telewizji i wchłaniać reklamy w przerwach i kiedy tylko uda się je wcisnąć, czyli wtedy na tobie zarobią, w przeciwieństwie do jutuba, jest to logiczna kontynuacja ich podejścia do kwestii praw autorskich

    polecam ten tekst o prawach autorskich: http://www.kto.org.pl/zapowiedz-swiata-post-copyright/

    „ludzie boją się postępować sprawiedliwie, lecz nie boją się postępować zgodnie z prawem” to że coś jest przepisem to dla mnie żaden argument, ludzie „postępujący zgodnie z prawem” dopuszczali się pod jego osłoną najgorszych zbrodni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s